монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mrtd.gov.mn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika posílila spolupráci s Mongolskem v leteckém sektoru

Memorandum o spolupráci v leteckém sektoru podepsali dne 23. 11. 2021, formou videokonference, náměstek ministra dopravy České republiky Jan Sechter a viceministr Ministerstva silnic a rozvoje dopravy Mongolska Bat-Erdene Žalavsuren. Zároveň  jednali o implementaci jeho hlavních bodů.

Podpis memoranda o spolupráci v leteckém sektoru formou videokonference

Podpis memoranda o spolupráci v leteckém sektoru formou videokonference

Podpis memoranda je dobrým základem pro další rozvoj dlouhodobějších vztahů v civilním letectví mezi oběma zeměmi, který navazuje na mezivládní Dohodu České republiky a Mongolska o leteckých službách uzavřenou v Ulánbátaru v roce 2017.

Signatáři Memoranda mají zájem prohlubovat spolupráci  ve sdílení informací a zkušeností ve všeobecném letectví, výcviku leteckých expertů, vývoji a výrobě letadel, zajištění letecké bezpečnosti, nastavení regulací a pravidel v letectví. 

Od přijetí mongolského Národního plánu rozvoje civilního letectví se Česká republika stala první zemí, se kterou Mongolsko uzavírá smluvní dokument o užší spolupráci v leteckém sektoru.

Podpisu Memoranda se na půdě Ministerstva silnic a rozvoje dopravy Mongolska, za Velvyslanectví České republiky v Mongolsku, účastnili velvyslanec Jiří Brodský a ekonomický diplomat Vardan Khachatryan.