монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu Mongolia Mining 2021

V prostorách sportovního komplexu Buyant-Ukhaa v Ulánbátaru se ve dnech 22. 9. - 24. 9. konal 10. ročník mezinárodního těžebního veletrhu. Letošního ročníku se zúčastnilo na 130 domácích a zahraničních firem.

Z českých firem se za podpory Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru a mongolské partnerské firmy New Eco Energy představila společnost INCO Engineering dodávající těžební stroje pro hlubinnou těžbu uhlí. Produkty české firmy Austin Detonator, největšího evropského producenta důlních rozbušek, v rámci svého stánku prezentoval mongolský partner z firmy MERA.

Na oficiálním zahajovacím ceremoniálu veletrhu Českou republiku reprezentoval velvyslanec Jiří Brodský a vedoucí ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru p. Vardan Khachatryan.

Veletrh Mongolia Mining je spoluorganizovaný Minex Mongolia Co., Ltd, Expo Mongolia Co., Ltd., a International Expo Bureau of Mongolia. Veletrh každoročně hostí mezinárodní vystavovatele z těžebního sektoru a další zainteresované subjekty do tohoto odvětví.