монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-mongolské obchodní fórum

V zájmu podpory vzájemného obchodu České republiky a Mongolska uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Mongolsku ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a Národní průmyslovou komorou Mongolska dne 31. března 2021 online obchodní fórum. Jednalo se o setkání českých a mongolských podnikatelů z různých sektorů. Cílem akce bylo projednání obchodních a podnikatelských zájmů a předání konkrétních nabídek či poptávek obou stran.

Obchodní fórum zahájil velvyslanec České republiky v Mongolsku Jiří Brodský společně s  viceprezidentem Hospodářské komory České republiky Radkem Jakubským a generálním ředitelem Národní obchodní a průmyslové komory Mongolska Tumen Duurenem.

Obchodního fóra se též zúčastnili předseda EU-Mongolské komory Tomáš Bravenec a více prezident Česko-mongolské obchodní komory Dashdavaa Jargalsaikhan. 

Po zahajovacích projevech se uskutečnila vzájemná online B2B jednání participujících českých a mongolských firem, jejichž seznam je uložen na Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru. Akce se zúčastnilo 40 českých a mongolských firem.

Jednalo se o firmy zejména z oblasti energetiky, zdravotnictví, vodohospodářství, zpracování odpadů a dopravy. Jednání B2B probíhala průběžně od 31. 3. 2021 do 1. 4. 2021, a to podle volby a dohody termínu mezi jednotlivými firmami.

Seznam mongolských firem přikládáme i k tomuto článku a doporučujeme dalším českým firmám, které také mají zájem o mongolský trh, aby si dle svého oboru vybraly a kontaktovaly mongolské firmy, které o spolupráci s českými dodavateli mají zájem.

Cílem uvedené akce iniciované Velvyslanectvím ČR v Ulánbátaru bylo zmírnit dopady  existujících restrikcí způsobených pandemií Covid19 v oblasti obchodních aktivit firem. Zorganizováním akce se podařilo přispět k oživení a rozvoji obchodně-ekonomických vztahů podniků a firem z obou stran. Dle ohlasu zúčastněných firem je předpoklad, že z jednání vzejdou konkrétní obchodní kontrakty, čímž dojde ke zvýšení obchodního obratu v relaci Česká republika - Mongolsko.

Ing. Josef Kostiha, zástupce velvyslance

přílohy

Seznam mongolských účastniků Česko-mongolský obch. den... 121 KB PDF (Acrobat dokument) 9.4.2021