монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Charita ČR realizuje projekt s cílem zavedení recyklace stavebních odpadů v Mongolsku

Charita Česká republika oficiálně zahájila dne 12. května realizaci projektu, který má zlepšit efektivitu využívání zdrojů v mongolském stavebním sektoru prostřednictvím recyklace používaných materiálů. Projekt je finančně podporován i Českou rozvojovou agenturou


Několik posledních let se rapidně rozvíjející mongolský stavební sektor, dosud bez regulací odpadového hospodářství, má velmi negativní dopady na kvalitu životního prostředí. Stavebnictví produkuje až 25% celkového objemu tuhých odpadů a patří tak k největším znečišťovatelům v Mongolsku. Česká nevládní organizace Charita realizuje projekt v rámci programu rozvojové spolupráce EU v Asii (SWITCH – ASIA) za přispění České rozvojové agentury a ve spolupráci s dalšími partnery – TU Delft (Technická univerzita z Nizozemí), Mongolskou národní asociací pro recyklaci, Mongolskou technickou univerzitou a mongolským Centrem pro ekonomickou politiku a konkurenceschopnost.

Během čtyř let trvání projektu budou podporovány zejména malé a střední stavební firmy působící ve třech největších městech Mongolska – v Ulánbátaru, Erdenetu a Darchanu v zavádění k životnímu prostředí šetrných technologií prostřednictvím vyšší efektivity využívání přírodních zdrojů a recyklace stavebního odpadu. V Ulánbátaru plánuje municipalita demolici velkého množství starých budov, nicméně neexistují zde certifikované společnosti, které by byly schopné se kromě samotné demolice vypořádat i se vzniklými sutinami a obecně s odpady. Projekt české Charity bude cílit i na budování kapacit, které umožní tyto problémy řešit.

České neziskové organizace působící aktivně v Mongolsku – Charita a Člověk v tísni, díky realizaci řady projektů napříč různými sektory, mají velmi dobrou znalost místního prostředí a silné manažerské kompetence. Mohou být dobrými partnery i pro české firmy, které mají zájem o rozvoj komerčních aktivit v zemi.

Ladislav Horák, obchodní rada ZÚ Ulánbátar

 

Galerie


charita project