монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Online prezentace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků v Mongolsku

Velvyslanectví České republiky v Mongolsku uspořádalo 6. ledna 2021 ve spolupráci s mongolskou Národní obchodní a průmyslovou komorou  online prezentaci českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků. 

V návaznosti na úspěšný webinář konaný 4. listopadu 2020, kde zástupci mongolského Ministerstva zdravotnictví prezentovali českým firmám informace o mongolském zdravotnickém systému a jeho potřebách, se sedm českých firem (členů AVDZP) představilo s konkrétními nabídkami vůči mongolským nákupčím, nemocnicím, zdravotnickým zařízením a dalším zájemcům podnikajícím ve zdravotnictví.

Akce, kterou zahájil a moderoval velvyslanec České republiky v Mongolsku Jiří Brodský, se zúčastnilo více než 50 hostů, včetně zástupců mongolského velvyslanectví, českého i mongolského Ministerstva zdravotnictví, ředitele 1. nemocnice v Ulánbátaru, zástupců krajských nemocnic v Mongolsku, ředitele mongolského zastoupení Evropské banky pro rekonstrukci a rozvoj, ředitele Evropské hospodářské komory, zástupců Světové banky, ředitelky Mongolské asociace soukromých zdravotnických zařízení a představitelů firem podnikajících ve zdravotnictví.

Velvyslanec stručně připomenul historii spolupráce obou zemí v oblasti zdravotnictví, která se datuje už od 70. let, kdy Československo financovalo a realizovalo výstavbu a vybavení 1. nemocnice v Ulánbátaru. Po roce 1990 české firmy do Mongolska na komerčním základě dodaly nemocniční lůžka a nábytek, či ukončovací prvky rozvodů pro lůžková oddělení, a v rámci rozvojové spolupráce také tzv. mobilní kliniky, vozíky pro hendikepované děti a fototerapeutické lampy pro léčbu neonatální hyperbilirubinemie.

V příloze jsou přiloženy kontakty českých firem pro mongolské zájemce o jejich produkty, případně zastupování na mongolském trhu.

přílohy

Kontakty českých firem 37 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 7.1.2021