монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace firem v rámci veletrhu EXPO Mongolia 2016

Ve dnech 23.-25.května, v rámci veletrhu EXPO Mongolia 2016, realizovalo Velvyslanectví ČR v Mongolsku projekt na podporu ekonomické diplomacie. Česká účast na mezinárodním multisektorovém veletrhu byla zajištěna výstavním stánkem velvyslanectví, v rámci kterého se představily vybrané firmy, ale i realizátoři projektů české zahraniční rozvojové spolupráce včetně České rozvojové agentury.
 

Veletržní stánek velvyslanectví ČR v Mongolsku

Veletržní stánek velvyslanectví ČR v Mongolsku

Prezentace v rámci veletrhu byla jednou z aktivit náplně letos již třetího projektu na podporu ekonomické diplomacie, s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR, realizovaného zastupitelským úřadem. Dne 24.5. měli zástupci deseti českých komerčních i neziskových subjektů možnost představit své organizace vytipovaným potenciálním partnerům, se kterými mohli následně vést i individuální jednání. Akce se konala v konferenčních prostorech Executive Excellence International Business Center.

Na zahájení veletrhu byla přítomna i velvyslankyně ČR v Mongolsku, která uvedla: „V rámci výstavního stánku našeho velvyslanectví se aktivně prezentují české společnosti zastoupené viceprezidentem Česko-mongolské obchodní komory, ale i realizátoři projektů české zahraniční rozvojové spolupráce. Velice mne těší, že  po nedávno konaném veletrhu Mongolia mining se mongolské odborné i laické veřejnosti představují další české subjekty“.

Veletrhu aktivně využily k prezentaci svých projektů v Mongolsku působící neziskové organizace – Člověk v tísni a Charita ČR. Kromě řady tištěných prezentačních materiálů byly na stánku vystaveny např. i vzorky produkce izolačního materiálu z ovčí vlny, jako reálný výsledek právě skončeného projektu.

Nad rámec veletrhu měli představitelé českých subjektů možnost oslovit prostřednictvím stručných prezentací a následných individuálních jednání zástupce místních firem, bank, státních institucí, neziskových organizací apod. Přibližně padesátce pozvaných hostů přiblížil aktivity českých firem viceprezident Česko-mongolské obchodní komory, p. Jargalsaikhan, ale i místní zástupci firem OSMA – zpracování plastů s.r.o., PUMPA a.s., OK IPEX a.s., TSE spol. s r.o., KHAANZAA spol. s r.o. V současné době realizované projekty české zahraniční rozvojové spolupráce byly představeny Českou rozvojovou agenturou a přímo i firmami Dekonta a.s., Geomin s.r.o. či Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů.

Projekt na podporu ekonomické diplomacie byl využit k prohlubování povědomí o kompetencích českých firem s podnikatelskými aktivitami v Mongolsku, ale i k podpoře našich neziskových organizací a obecně realizátorů ZRS. Záměrem bylo poukázat na výsledky projektů, praktickou využitelnost jejich know-how a výsledků, přenositelnost zkušeností i do spolupráce na komerční bázi.

 

Ladislav Horák, obchodní rada ZÚ Ulánbátar

Galerie


EXPO MONGOLIA 2016