монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář o českých technologiích a know-how ve vodohospodářství

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2020.)

Dne 6. prosince 2012 uspořádal ZÚ Ulánbátar ve spolupráci s Mongolskou národní obchodní a průmyslovou komorou seminář zaměřený na prezentaci českých technologií a know-how v celém vodohospodářském řetězci včetně legislativy. Představilo se celkem 11 českých firem a institucí, konferenční sál byl plně obsazen zhruba stovkou mongolských zájemců o spolupráci.

Seminář s mottem „voda nad zlato“ byl zahájen velvyslankyní I. Grollovou a místopředsedkyní MNCCI Oyunchimeg. Ředitel České rozvojové agentury M. Pastvinský zdůraznil zkušenost a znalost, kterou mnohé české firmy nabyly v Mongolsku díky realizaci mnoha bilaterálních rozvojových projektů, a zástupce Ministerstva životního prostředí nabídl odbornou pomoc zástupcům mongolské státní i místní správy při začleňování vodohospodářských standardů do státní legislativy a dalších institučních rámců.

Následně se prezentovalo celkem 8 českých firem, a to v souslednosti odpovídající řetězci aktivit pokrývající veškeré činnosti od hydrogeologie, přes čističky odpadních vod, odborné poradenství až po - pro Mongolsko nový produkt - kogenerační jednotky. Jednalo se o firmy: Geomin družstvo, GEOtest, Vodní zdroje, Eurosound, Ecofluid Group/Inekon Group, Sweco Hydroprojekt, Dekonta, Tedom a veřejnou výzkumnou instituci Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka.

přílohy

seznam zucastnenych firem 27 KB DOC (Word dokument) 13.12.2012

Galerie


seminar