монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společná účast českých firem na veletrhu EXPO MONGOLIA 2015

Historicky první společná účast českých firem na veletrhu v Mongolsku se uskutečnila ve dnech 23. - 25. 3. v rámci EXPO MONGOLIA 2015. Akci organizoval CzechTrade ve spolupráci s ZÚ Ulánbátar. Na přípravě individuálního programu pro firmy se spolupodílela i Česko-mongolská obchodní komora.

Mezinárodního multi-sektorového veletrhu se v rámci společného českého stánku účastnili zástupci INCO Engineering, ARGO Bohemia, MERKO CZ, AGROMONT VIMPERK, Gebr.Ostendorf – OSMA zpracování plastů a CzechTrade. Veletrh byl organizován německými společnostmi Planetfair a JV Consult a ZÚ jej identifikovalo jako nejvhodnější příležitost pro prezentaci českých firem v r. 2015 v Mongolsku. Kvalita akce, výrazně přesahující výstavní standard v Mongolsku, dala tomuto odhadu zapravdu.

ZÚ Ulánbátar zajistil možnost prezentace českých firem v konferenčním prostoru veletržního paláce (Sport Palace) a prostřednictvím Mongolské národní obchodní komory, platformy podniků Mongolian Business Database, oborových asociací a svých přímých kontaktů na vhodné mongolské subjekty umožnil českým vystavovatelům uskutečnit řadu jednání s potenciálními partnery. Slavnostního zahájení veletrhu se s vystoupením zúčastnili mongolský Ministr pro megaprojekty M. Enkhsaikhan, velvyslankyně ČR I.Grollová, velvyslanec SRN G.Thiedemann a řada dalších hostů.

Galerie