монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva pro české firmy k účasti na veletrhu Expo Mongolia

Kdy: 12.10.2022 - 14.10.2022, Kde: Ulánbátar, Mongolsko

Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru a Hospodářská komora České republiky pořádají ve dnech 12.–14. 10. 2022 Projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED). Jedná se o misi českých podnikatelů do Mongolska s účastí na Expo Mongolia, největším mezinárodním víceoborovém veletrhu konaném v Mongolsku.

Cílem projektu je navázání obchodní spolupráce pomocí prezentací na semináři v rámci veletrhu EXPO Mongolia, na podnikatelském fóru a návazných B2B jednáních mezi českými a mongolskými partnery. Účastníkům mise je z prostředků PROPED hrazena účast na semináři, podnikatelském fóru, doprava v místě a tlumočení. Podnikatelskou delegaci budou doprovázet zástupci Hospodářské komory ČR a Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru.

Výzva je primárně určena českým společnostem podnikajícím v odvětvích, jako jsou zemědělský a potravinářský (technologie na zpracování masa a mléka, malá zemědělská technika), energetický (stavba elektráren, dodávky kotlů), vodohospodářský a odpadní (čističky vod, dekontaminace), stavební a dopravní průmysl a infrastruktura (stavební materiál, autobusy, trolejbusy, tramvajové systémy). Dalším perspektivním oborem podnikání v Mongolsku je zdravotnický a farmaceutický průmysl (vybavení JIP, operačních sálů, diagnostické přístroje, sterilizátory). Více informací o příležitostech v Mongolsku viz Mapa oborových příležitostí (MOP).

Zájemci o účast mohou získat více informací a předběžně se hlásit na e-mailu obchodně ekonomického úseku commerce_ulaanbaatar@mzv.cz Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru a na e-mailu Hospodářské komory ČR (talafus@komora.cz).