монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Webinář k Projektům na podporu ekonomických aktivit českých firem

V rámci podpory dlouhodobých obchodních a investičních aktivit českých firem v zahraničí realizovalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Ulánbátaru a dalšími zastupitelskými úřady dne 11. 5. 2021 webinář pro země Asie a Blízkého Východu. Webinář byl zaměřen na nástroj ekonomické diplomacie a podpory českých firem PROPEA, tj. na asistenci formou „Projektu na podporu ekonomických aktivit v zahraničí“.

Uvedeného webináře se zúčastnil Ing. Josef Kostiha, zástupce velvyslance ČR v Mongolsku, který informoval o aktivitách úřadu v této oblasti a na základě zkušeností z teritoria se soustředil na konkrétní podporu českých firem, které mají zájem provádět dlouhodobou obchodní činnost nebo investovat v Mongolsku. Konkrétním obsahem PEOPEA jsou zejména následující aktivity:

-        snížit českým firmám rizika spojená se vstupem na náročný trh;

-        prostřednictvím zkušeného místního realizátora posílit kapacitu firem na trvalejší

         přítomnost na trhu;

-        podpořit firmy, jejichž aktivity na daném trhu mají investiční charakter.

Služby PROPEA nabízí v Mongolsku kancelář „Czech Business Support“ vedená zkušeným propagátorem v oblasti obchodu panem Ser-Odem Ichinkhorloo, který má dlouholeté zkušenosti s mongolským podnikatelským prostředím. Pan Ser-Od Ichinkhorloo působil v Mongolské národní průmyslové a obchodní komoře, aktuálně vede  Mongolskou obchodní databázi www.mongolianbusinessdatabase.com  a je aktivním konzultantem pro podnikání v Mongolsku, viz  www.b2bmongolia.com. Pana Ser-Oda Ichinkhorloo lze kontaktovat na e-mailu serod@b2bmongolia.com.
 
Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru bude nadále asistovat českým firmám, které budou mít zájem se v rámci PROPEA dlouhodobě uplatnit na mongolském trhu. O uvedený webinář projevilo zájem několik českých firem, které Zastupitelský již úřad informoval o podrobnostech a nabídl jim následnou podporu. Případné budoucí dotazy dalších zainteresovaných firem je možné trvale zasílat Zastupitelskému úřadu České republiky v Ulánbátaru na e-mail:  josef_kostiha@mzv.cz.


Ing. Josef Kostiha, zástupce vedoucího úřadu
Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru