монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Петр Хамерник, Прагийн амьтны хүрээлэн
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění Zoo Praha pro ředitele Gobi B

Nejvyšší ocenění Zoo Praha, Velkého Richarda, získal letos ředitel Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B Ganbátar Ojunsajchan za významný přínos pro záchranu koně Převalského a jeho návrat do volné přírody. Ocenění od ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka převzal v zastoupení velvyslanec Mongolska v ČR Gansuch Damdin.

„Ganbátarův významný přínos pro návrat koně Převalského do přírody je zcela neoddiskutovatelný stejně jako jeho zásluhy o zdárné fungování a v neposlední řadě rovněž o rozšíření SPA Velká Gobi B,” uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Neumím si představit, jak bychom bez Ganbátara realizovali transporty koní Převalského z České republiky do Mongolska a jak by proběhla jejich adaptace na místní podmínky. Zkrátka a dobře, považujeme ho za skvělého spolupracovníka, který sdílí naše hodnoty a vysoce nad rámec svých povinností se zapojuje do ochrany biodiverzity.”


Ganbátar k ocenění Velkým Richardem uvedl: „Jsem velmi vděčný za ocenění a dlouhodobé úsilí Zoo Praha, díky kterému se nám podařilo počty divokých koní ve Velké Gobi B dostat na udržitelnou úroveň a významně tak přispět k záchraně tohoto ohroženého druhu. Mnohokrát děkuji pražským spolupracovníkům za pomoc při jeho reintrodukci a za vše, co dělají pro ochranu mongolské přírody.“