монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká firma Mauting dodala první zakázku do Mongolska

Díky tzv. Malému lokálnímu projektu financovanému Ministerstvem zahraničních věcí České republiky v rámci oficiální rozvojové pomoci se česká firma Mauting, výrobce a dodavatel kvalitních strojů a zařízení pro masný průmysl, poprvé prezentuje v Mongolsku. 

Dne 30. září 2020 se v Učňovském a tréninkovém středisku (TVET) v Erdene uskutečnilo za přítomnosti velvyslance České republiky v Mongolsku Jiřího Brodského otevření bourací linky, která bude sloužit učňům nově zřizovaného oboru „řezník-uzenář“. Díky dodanému zařízení od renomované české firmy Mauting tak budou moci učni pod odborným vedením získat praktické zkušenosti s provozem na základní zpracování masa a jeho další úpravy. Učňovské středisko za finanční podpory mongolského Ministerstva práce a sociálních věcí zrekonstruovalo jednu ze svých budov a s firmou Mauting spolupracovalo na instalaci českých komponentů pro základní bourací linku dle potřebných provozních a hygienických standardů. Zastupitelský úřad ČR s učilištěm dlouhodobě spolupracuje s cílem uplatnit české technologie na zpracování mléka a masa v mongolských podmínkách.

Otevření bourací linky se kromě českého velvyslance zúčastnil ředitel Odborného učiliště Odgonchú Šarchú, starosta města Erdene, místní farmáři a pastevci. Velvyslanec Brodský v úvodním projevu připomněl, že z Učňovského střediska se stává Centrum českých technologií v Mongolsku a poděkoval Ministerstvu práce a sociálních věcí i zaměstnancům učiliště, že v náročném režimu restrikcí spojených s pandemií COVID dostáli zavázkům projektu a podařilo se jim v daném termínu další z česko-mongolských projektů v oblasti zemědělství realizovat. České velvyslanectví se bude dále zasazovat o to, aby díky této prezentaci firma Mauting (www.mauting.com) získala na mongolském trhu komerční zakázky, neboť nabízí komplexní řešení v oblasti zpracování masa, která se ve světě prosadila díky jejich kvalitě a spolehlivosti.