монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Mongolsku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko podpoří dva lokální projekty v Mongolsku

Dne 17. 4. 2018 byly na ZÚ ČR v Ulánbátaru podepsány realizační smlouvy ke dvěma vybraným malým lokálním projektům za celkovou částku 732.761,- Kč (29.000,- EUR), které jsou součástí rozvojové pomoci poskytované v roce 2018 českou vládou prostřednictvím ZÚ ČR v Ulánbátaru, ke splnění rozvojových cílů Mongolska. Prioritu tak dostal jeden projekt z oblasti rozvoje zemědělství a jeden z oblasti zdravotnictví.

Velvyslanec Jiří Brodský nejprve podepsal realizační smlouvu se ředitelem  zemědělského Učňovského střediska v Erdene (Tuv Aimag) panem Otgonkhuu Sharkhuu na projekt s názvem „Mléčné výrobky – tréninkové středisko No. 11-18-MN01“. Jedná se o dodávku technologického zařízení na zpracování mléka, které bude zkompletováno v tréninkovém středisku v Erdene a pastevních mobilních zařízení od českých výrobců, za celkovou částku 427.841,- Kč ( 19.944,- EUR), které budou sloužit k praktickému školení učňů v nově otevíraném oboru „Zpracování mléka“. Hotové produkty budou poté rozdávány žákům tohoto střediska a prodávány střediskem za účelem získání prostředků na údržbu a rozvoj školy. Projekt, o kterém jsou informována i mongolská Ministerstva zemědělství a školství, by měl být dokončen na počátku září 2018.

Poté velvyslanec podepsal realizační smlouvu na projekt „České invalidní vozíky KURY pomáhají postiženým dětem v Mongolsku No. 11-18-MN02“. Jedná se o dodávku celkem 15 invalidních vozíků, za celkovou částku 304.920,- Kč (9.056,-EUR), které budou zkompletovány v místě, z nichž 10 bude určeno k umístění v Ulánbátaru a 5 ve městě Erdenet. Cílem je představit v Mongolsku kvalitní české invalidní vozíky světové úrovně, které pomáhají překonat těžkosti pacientů po těžkých úrazech nebo po vrozeném postižení. Projekt, o němž je informováno i mongolské Ministerstvo zdravotnictví, by měl být slavnostně dokončen do října 2018.

Podepisování smlouvu MLP „České invalidní vozíky KURY pomáhají postiženým dětem v Mongolsku"

Podepisování smlouvu MLP „České invalidní vozíky KURY pomáhají postiženým dětem v Mongolsku"