монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Arkhangai TVET
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malé lokální rozvojové projekty pro rok 2021 znají své vítěze

Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí v Praze vybralo pro rok 2021 Malé lokální projekty k realizaci v Mongolsku. Z celkového počtu 38 obdržených návrhů byly vybrány dva lokální projekty. Jen v rámci  asijských zemí byly  ministerstvem vybírány projekty z několika stovek předložených projektových návrhů.

Celková rozvojová podpora České republiky poskytovaná v roce 2021 do Mongolska na základě ODA (Official Donor Assistance) dosáhne v rámci uvedených dvou Malých lokálních projektů částky 902.000,- CZK, tj.  117 295 188,- MNT (cca 34.000,- EUR).

Děkujeme všem, kteří ZÚ ČR v Ulánbátaru zaslali své návrhy a blahopřejeme vítězným předkladatelům: Ecosoum a Učňovskému a tréninkovému středisku v provincii Archangaj.

Vítěznými projekty se staly:

Název projektu:     MLP 11 – 21MN01 „Udržitelná recyklace plastů v Mongolsku“
Jméno realizátora:  ECOSOUM NGO, Maanit, Khishing-Undur Soum, Bulgan Province.   Organizace byla zastoupena ředitelkou firmy p. Narantujou Gursed.
Rozpočet projektu:   417.000,- CZK  (54.226.267,88 MNT)
Doba realizace:          březen 2021 – říjen 2021

V rámci projektu budou do Mongolska dodány stroje na zpracování použitých plastů od renomovaného českého výrobce firmy Plastmakers, s.r.o. (www.plastmakers.com). Mongolský realizátor vybral místa,  kde budou potřebné stroje umístěny. Společnost Plastmakers v rámci projektu také proškolí personál a zajistí servisní služby.

podepisování smlouvy MLP 11 - 21MN01 "Udržitelná recyklace plastů v Mongolsku", ECOSOUM NGO

podepisování smlouvy MLP 11 - 21MN01 "Udržitelná recyklace plastů v Mongolsku", ECOSOUM NGO

Název projektu:   MLP 11 – 21MN02 „Vybavení pro zpracování mléka v učilišti a tréninkovém centru Archangaj”.
Jméno realizátora: „Arkhangai Vocational Education and Training Center“, Erdenebulgan Soum, Arkhangai Province. Organizace byla zastoupena ředitelkou p. Tungalag Dašnyamžil.
Rozpočet projektu:   485.000,- Kč  (63.068.920,67 MNT)
Doba realizace:           březen 2021 – říjen 2021

Učňovské a tréninkové středisko v Arkhangai objednalo od české firmy Triapex Export s.r.o. (https://www.triapexexport.cz)  zařízení ke zpracování mléka a současně odborné zaškolení personálu.

Jedná se o dodávku mlékárenského zařízení do prostor, které budou sloužit učňům z příslušného oboru. Záměrem je, aby mohli učni pod odborným vedením získat praktické zkušenosti s provozem na zpracování mléka. Učňovské středisko bude spolupracovat s firmou Triapex Export s.r.o., aby z českých komponentů společně postavili základní linku ke zpracování mléka dle potřebných provozních a hygienických standardů.

Zastupitelský úřad ČR s mongolskými odbornými učilišti dlouhodobě spolupracuje s cílem uplatnit v místních podmínkách české technologie potravinářství, v tomto případě technologie na zpracování mléka pro mongolské spotřebitele.