монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malý lokální projekt - Předání klavírů Mongolské hudební a taneční škole

Dne 26.09.2012 byly na hudební a taneční škole v Ulánbátaru předány 2 ks pianin značky Petrof spolu s učebními pomůckami.

Dne 26. září 2012 bylo jako vyvrcholení malého lokálního projektu z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce ČR uskutečněno slavnostní předání dvou pianin zn. Petrof Hudební a taneční konzervatoři v Ulánbátaru. Převoz dvou pianin zn. Petrof zajistila sponsorsky česká společnost Vodní zdroje. Akce se zúčastnila VZÚ UB I. Grollová, náměstek MK Mongolska a zástupci zahraničního oddělení MK, vedení školy a zástupci mongolských médií. Pozvány byly také firmy zabývající se prodejem nábytku nebo hudebních nástrojů.

            Státní konzervatoř, je jedinou svého druhu v Mongolsku, zahrnuje školu základní a střední. Prostředky v rozpočtu školy na vybavení a modernizaci výuky a nástrojů jsou minimální. ZÚ UB spolupracuje se školou velmi intenzivně již mnoho let, včetně pomoci s výukou studentů, pořádání koncertů při společenských akcí ZÚ (včetně českého repertoáru) apod. Během akce byly vedoucí klavírního oddělení předány kontakty a propozice budoucího ročníku mezinárodní klavírní soutěže Bedřicha Smetany pořádané konzervatoří v Plzni.

Galerie


predanipianin