монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Mongolsku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání českých mlékárenských technologií

Ukončení malého lokálního projektu „Mléčné výrobky – tréninkové středisko No. 11-18-MN01“ a synergické aktivity na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) v rámci návštěvy Hospodářské komory ČR v Mongolsku
 

Dne 12.10. 2018 došlo k oficiálnímu předání technologického zařízení na zpracování mléka a sýrů a mobilních pastevních dojících přístrojů tréninkovému středisku v Erdene Somonu. Technologická zařízení v rámci realizace malého lokálního projektu dodaly a zkompletovaly firmy Agromont Vimperk a Škvára. V rámci synergického projektu PROPED došlo k podpisu Memoranda o porozumění (MoU) mezi českou firmou Atakiris a učňovským střediskem v Erdene o „zastupování a servisování malé české zemědělské techniky od firmy VARI“  v rámci praktické výuky a přípravy učňů/opravářů zemědělské techniky.

Dodávka moderních technologických zařízení umožnila zřízení speciální třídy praktického vyučování v rámci nově zřízeného oboru „Zpracování mléka“ od září 2018.

Mléčné výrobky vyrobené na těchto zařízeních se využijí nejen na svačiny žáků a učitelů učňovského střediska, ale budou se prodávat i do obchodů v Erdene Somonu, s cílem prodejem výrobků získat prostředky na rozvoj a údržbu učňovského střediska.

Slavnostního předání se z mongolské strany zúčastnilo vedení učňovského střediska v čele s ředitelem, guvernérem Centrální provincie, starostou města a dále pak zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí Mongolska vedené Státním tajemníkem ministerstva a zástupci Ministerstva potravin, zemědělství a lehkého průmyslu. Z české strany se zúčastnili zástupci ZÚ ČR v Ulánbátaru v čele s velvyslancem Jiřím Brodským a členové podnikatelské delegace Hospodářské komory ČR v čele s místopředsedou Bořivojem Minářem a zástupci českých podnikatelských subjektů, kteří byli v Mongolsku v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie  PROPED financovaného MPO ČR a připraveného ve spolupráci HK ČR a ZÚ ČR v Ulánbátaru. V rámci projektu PROPED došlo k podpisu Memoranda o porozumění (MoU) mezi českou firmou Atakiris a učňovským střediskem v Erdene o „zastupování a servisování malé české zemědělské techniky od firmy VARI“ v rámci praktické výuky a přípravy učňů/opravářů zemědělské techniky.

ZÚ Ulánbátar využil veškeré synergie za účelem co nejširší propagace českých firem a technologií pro malé a střední firmy v zemědělství a potravinářství.

Mongolská strana velice oceňuje přínos českých technologií na rozvoj mongolského zemědělství.

 

Galerie


Předání českých mlékárenských technologií