монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání malého lokálního projektu v Dundgobi

Dne 1.10.2012 došlo ke slavnostnímu předání malého lokálního projektu – studny pro školu v somonu Gurvansaikhan (čes. Gurvansajchan) v provincii Dundgobi.

           Z prostředků české ZRS byl realizován malý lokální projekt Zajištění vodního zdroje pro střední školu v somonu Gurvansajchan (provincie Dundgobi)“. Chráněná studna a čerpadlo byly za přítomnosti velvyslankyně ČR v Mongolsku a guvernéra ajmaku, realizátora (místní mongolské firmy), vedení somonu, ředitelky školy a místních médií slavnostně předán do užívání.  Do programu návštěvy ředitelka školy zařadila i malé kulturní vystoupení dětí ze školy.

Zúčastněná VZU Ulánbátar I. Grollová spojila cestu s jednáním s guvernérem provincie o dalších možnostech spolupráce na komerční bázi.

            V rámci projektu byl vyhlouben vrt hluboký 80m, s průtokovou kapacitou 2 litry/s. Vrt byl zastřešen sendvičovým domkem a zajištěn příslušnými zařízeními (čerpadlo, nádrž, přímotop pro období mrazů apod.). Okolo zastřešení byl vystavěn kovový plot s betonovým základem.

Somon Gurvansajchan má 2 200 obyvatel. Škola byla založena v roce 1940 a poté byla rozšířena jako střední škola od roku 1975. V současně době má přes 250 žáků a v internátě žije přes 30 dětí z pasteveckých rodin. Škola má kapacitu pro 400 dětí a internát má kapacitu na 80 dětí.

Galerie


dundgovivrt