монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání malého lokálního projektu - automobil

Ve čtvrtek dne 21. března se v areálu sídla Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru konalo slavnostní předání malého lokálního projektu mongolské straně.

V rámci zahraniční rozvojové spolupráce Česká republika darovala mongolské škole ze somonu Gurvansajchan v Dundgovi automobil. Podle mongolské tradice se darování koní nikdy neobešlo bez přípitku mlékem - a protože automobily jsou dnes také „rychlé koně“ - podala paní ředitelka slavnostní mléčný přípitek.

Škole, ve značně izolovaném středogobijském somonu 200 km jižně od Ulánbátaru, se tímto darem výrazně rozšíří "akční rádius" jejího působení. Kromě odvozu některých žáků do vzdálenějších domovů na prázdniny nebo v akutních situacích využije škola automobil na cesty svých studentů na akce a kroužky v jiných provinčních (ajmační) školách a institucích, na  meziškolní soutěže i ke zdravotním ošetřením v provinční nemocnici.

Škola v Gurvansaichan somonu se aktivně snaží o zlepšování životních i učebních podmínek svých žáků a navázala také družbu se dvěma českými školami.

 

přílohy

mlpautomobil