монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mongolské děti kreslily Čechy

(Archivní článek, platnost skončena 17.06.2022.)

Na výzvu nevládní organizace Hushgahan, která si klade za cíl posilování vzdělání, reagovalo velvyslanectví ČR v Ulánbátaru podporou výtvarné soutěže dětí a mládeže „Zahraničí, jak je znám“. Zapojila se také velvyslanectví Kanady a Kazachstánu.

Své obrázky o uvedených zemích zaslalo během měsíce zhruba padesát dětí z nejrůznějších konců Mongolska a dokonce jedna mongolská soutěžící studující t. č. v Singapuru.

Dne 27. 6. se v Ulánbátaru ve 31. škole s rozšířenou výukou matematiky konal malý ceremoniál, na který přijeli všichni soutěžící nebo alespoň jejich zástupci – a kromě předání diplomů a drobných dárků to byla také milá příležitost, jak si o třech zemích podrobněji popovídat. Ukázalo se, že všichni účastníci kreslili jen podle informací z internetu nebo nanejvýš podle vyprávění příbuzných, kteří v těchto zemích někdy pobývali. Žádný z nich vlastně sám zemí svých kreseb ještě osobně nenavštívil.

Snad je k tomu v budoucnosti zlákají i knihy, DVD s filmy i drobné dárky, které jsme v podstatě všem účastníkům předali.

O Čechách se rozhodlo kreslit celkem 13 dětí. Nejmladší z nich bylo 6 let. Dárek na památku dostali všichni, za nejlepší vybrala naše malá porota obrázky „Tanečníci na Kulturním dni“ od školy 7, z 11. třídy Demchigtserengiin GEREL, „Zahraničí mýma očima“ od Gobisumber ajmaku ze školy 5, z 11. třídy  Altanzuliin BARKHAS a obrázek „Kolonáda v Karlových Varech“ od školy 76, z 9. třídy Enkhbaatariin BADAMSAMBUU.

Všem účastníkům především děkujeme za účast a zájem o naši zemi – a vítězům srdečně blahopřejeme!

Galerie


Zahraničí, které znám