монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Večer na počest 80. narozenin pana Zdeňka Svěráka

Stejně jako mnoho dalších míst po celé planetě, také Ulánbátar se zapojil do velkolepých oslav oblíbeného českého herce, scénáristy a textaře pana Zdeňka Svěráka. 

Protože se hlavní akce konala v pražské Lucerně dne 28. 3. 2016, musela naše mongolsko-česká komunita „předtočit“ své písničkové blahopřání již během svého téměř pravidelného filmového setkání 24. 3.. Byl to trochu nezvykle čtvrtek a pro mnohé nebylo snadné dostat se na ZÚ kvůli pracovním povinnostem i dopravnímu ruchu – ale nakonec byla účast výborná a umělecký zápal všech zúčastněných (možná i díky českému pivu Budvar) neskrývaný. Zavítali mezi nás i tak vzácní hosté, jako třeba bývalý pan velvyslanec v Praze pana Enchtür, předseda Mongolské judistické asociace pan Pagva nebo „mentor“ malíř Sančir. Ovšem během nácviku pěvecké gratulace se projevilo zejména profesní nasazení loutkoherce a režiséra, nositele ceny Gracias Agit pana Altan-Očira. A gratulaci za nás za všechny na pozadí sborového zpěvu bezchybně přednesl prezident Asociace absolventů českých a slovenských škol a kurzů pan Davánjam.

Po vlastním filmovém vystoupení naše malá společnost s chutí shlédla další z brilantních hereckých výkonů oslavence, pana Zdeňka Svěráka, ve filmu ne přímo historickém, ale vlastně už také trochu dobovém - „Vratné lahve“. Mnozí z nás totiž svého času žili v Nuslích nebo se učili (stejně jako oslavencův syn, režisér Jan Svěrák či naše paní velvyslankyně) na tamní jazykové škole v Křesomyslově ulici… A záběry těchto míst z roku 2007 jsou dnes už také téměř „historií“… 

Galerie


svěrák