монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulaanbaatar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění pro ZOO Praha

Dne 1. října se v Ulánbátaru uskutečnila konference k 25. výročí projektu návratu koně Převalského do Mongolska, na kterém má mimořádnou zásluhu ZOO Praha.

Za aktivity ZOO Praha v rámci projektu Návrat divokých koní převzal během slavnostního večera ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek ocenění mongolského Ministerstva životního prostředí. Ve svém projevu připomenul, že pražská zoologická zahrada chová koně Převalského již 85 let a dosud do Mongolska dovezla dvacet sedm koní. Kromě transportů pomáhá ZOO Praha zlepšovat pracovní podmínky a pracovní zázemí strážců národního parku Gobi B a v rámci české rozvojové spolupráce například participovala na vybudování studny s pitnou vodou. Další ocenění od mongolského Ministerstva životního prostředí pro vzdušné síly Armády České republiky převzal velvyslanec České republiky v Mongolsku Jiří Brodský, který připomenul dlouhodobou spolupráci českých subjektů s mongolskými partnery v oblasti životního prostředí a přislíbil, že české velvyslanectví v Mongolsku bude nadále projekt návratu koní Převalského do jejich mongolské domoviny aktivně podporovat.

V neděli 1. října se na rezidenci velvyslance uskutečnilo setkání s rangery z Gobi A, kterým ředitel pražské ZOO předal darem motocykl.

Galerie


ZOO Praha