монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pavel Šusták
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku s mongolskými absolventy českých a slovenských univerzit

Sté výročí Dne vzniku samostatného československého státu si v Mongolsku připomněli také absolventi českých a slovenských vysokých škol.

Hostitelské role tohoto tradičního setkání v ulánbátarské restauraci Ich Mongol se tentokrát ujal ročník 1988, tedy absolventi, kteří v tehdejším Československu začali studium přesně před třiceti lety. Mezi účastníky nechyběl velvyslanec České republiky v Mongolsku, Jiří Brodský, zástupci velvyslanectví, prezident Svazu absolventů Bin'ye Davaanjam, bývalý velvyslanec Mongolska v České republice Enchtur Ochir, čeští podnikatelé, kteří v Mongolsku působí, a další asi stovka hostů.

Velvyslanec Brodský vystoupil s projevem, ve kterém připomněl význam oslav státního svátku a zmínil několik významných akcí, zejména otevření budovy Národního muzea, které se u příležitosti stého výročí konají v České republice, na Slovensku i ve světě. Informoval také, že česká vláda rozhodla o více než dvojnásobném navýšení počtu vládních stipendií pro mongolské studii, takže se řady mongolských absolventů brzy rozrostou o mladší ročníky.

Ročník 88 se postaral o skvělou zábavu s tombolou a s vystoupením řady skvělých mongolských hudebníků.

Setkání letos pořádal ročník 1988

Setkání letos pořádal ročník 1988

Velvyslanec Brodský převzal soubor knih o mongolských panovnících, který pro knihovnu Velvyslanectví věnoval pan Lhagvadorj Ochirbat.

Velvyslanec Brodský převzal soubor knih o mongolských panovnících, který pro knihovnu Velvyslanectví věnoval pan Lhagvadorj Ochirbat.