монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko na Evropském dni v Ulánbátaru

Kdy: 26.05.2019 10:00 - 18:00, Kde: Suchbátarovo náměstí, Ulánbátar

V neděli 26. května 2019 se Česká republika představila v rámci Dne Evropy na Suchbátarově náměstí v Ulánbátaru.

Kulturní akci pod názvem “Europe Square” slavnostně zahájili vedoucí Delegace Evropské unie v Mongolsku Traian Hristea a primátor hlavního města  Ulánbátar S. Amarsaikhan za účasti většiny rezidentních i nerezidentních velvyslanců členských zemí Evropské unie.

Spolu s mongolskými kolegy předvedl své umění český kaligraf Fux Karachovič a na pódiu se představili mongolští scénografové, kteří se v červnu zúčastní Pražského Quadriennale. Zastoupeno bylo  i připravované Czech Business Centre a české výrobky firem Emco, Botanicus, Dermacol, Tescoma, Tonak a Plzeňský Prazdroj. Mezi hosty se těšila velké oblibě i známá pražská klobása. 

Součástí prezentace byly stánky českých nevládních organizací působících v Mongolsku: Caritas CZ a Člověka v tísni. Návštěvníci Dne Evropy také mohli získat vízové informace na stánku firmy VFS přijímající žádosti o krátkodobá Schengenská víza pro Českou republiku a dalších pět členských států, které Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru ve vízové agendě zastupuje.

 

 

galerie


Česko na Evropském dni v Ulánbátaru