монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zastupitelský úřad
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření jazykového a kulturního centra Koruna

V sobotu 2. února v 15 hod. v Ulánbátaru proběhlo za účasti velvyslance České republiky v Mongolsku Jiřího Brodského otevření kulturního a jazykového centra Koruna, které nabídne mongolským zájemcům možnost studovat češtinu.
 

Založení centra Koruna je soukromou iniciativou mongolské absolventky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a vynikající klavíristky, paní Tsolmon Tunsag. Jedná se o projekt podporovaný Velvyslanectvím České republiky, jenž by měl kromě jazykových kurzů do budoucna přispívat k širšímu povědomí o českých reáliích v Mongolsku. Velvyslanec Brodský k tomu dodal: „Považuji za potřebné, aby Koruna navázala spolupráci s českými firmami, které poptávají mongolské zaměstnance a nabízela jim ještě před odjezdem příležitost seznámit se s naším jazykem, kulturou a zvyklostmi. Přál bych si, aby se Koruna stala příjemným místem, kde se scházejí Mongolové se zájmem o češtinu a českou kulturu a těším se, že společně s paní Tsolmon budeme organizovat některé kulturní akce společně.“

Koruna sídlí v obchodním centru Ikh Mongol a ve spolupráci s českou jazykovou školou Prestige nabídne ranní i večerní kurzy češtiny a možnost absolvovat druhý semestr kurzu v České republice.

Proslov velvyslance Jiřího Brodského

Proslov velvyslance Jiřího Brodského

Koruna - jazykové, kulturní centrum v obchodním domě Ikh Mongol

Koruna - jazykové, kulturní centrum v obchodním domě Ikh Mongol

Jazykové a kulturní centrum Koruna

Jazykové a kulturní centrum Koruna