монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ulánbátar má nový jazzový klub i díky podpoře českého velvyslance

Velvyslanec České republiky v Mongolsku, Jiří Brodský, s manželkou poskytli finanční dar na vznik nového jazzového klubu v Ulánbátaru. Klub s názvem „The Fat Cat“ vznikl v centru města z iniciativy mladých mongolských hudebníků pod vedením trumpetisty Khongora Ganbata a kytaristy Dulguuna Bayasgala, známého pod uměleckým pseudonymem Magnolian.

Hudebníci našli vhodné prostory a oslovili s myšlenkou několik desítek svých přátel. Na základě příspěvku 43 sponzorů, včetně českého velvyslance, vznikl jazzový klub, který se stal oblíbeným místem pro místní i pro turisty, a především platformou pro prezentaci zahraničních jazzmenů a různých jazzových žánrů.

Jde o velmi příjemné místo k posezení s přáteli u živě hrané hudby. Klub má mimořádnou atmosféru, prvotřídní akustiku a od středy do neděle je tu plno. V roce 2019 by rád uvítal českého saxofonistu Zdeňka Tománka a následovat by mohli i další čeští umělci. Velvyslanec k tomu dodává: „Mongolsko je úžasná země s mnoha talentovanými hudebníky a ti teď mají ve Fat Cat svou základnu“.

Klub najdete v centru města pod restaurací Veranda na adrese Jamiyangun Street 5-1 a server Tripadvisor ho krátce po otevření zařadil na první příčku mezi místy, kde to v mongolském hlavním městě v noci žije.

Logo klubu Fat Cat  ​     ​Seznam sponzorů

Logo klubu Fat Cat

Seznam sponzorů
​Seznam sponzorů