монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mongolští absolventi českých a slovenských univerzit oslavili státní svátek ČR

Dne 24. října 2020 se v restauraci Ikh Mongol uskutečnila tradiční oslava státního svátku České republiky spolupořádaná Velvyslanectvím České republiky, honorárním konzulem Slovenské republiky a absolventy, kteří zahájili studium v letech 1980 a 1990. 

Velvyslanec České republiky Jiří Brodský, který se s manželkou účastní této akce pravidelně (letos tedy již počtvrté), vystoupil s projevem věnovaném osobnosti Jana Masaryka a udělil pamětní medaili Jana Masaryka panu Binije Davánjamovi, jenž třicet let zastává funkci předsedy Asociace absolventů a významně přispívá k šíření dobrého jména České republiky v Mongolsku i k rozvoji česko-mongolských vztahů. 

Poprvé se oslav zúčastnil také nový honorární konzul Slovenské republiky pan Tuduvdorž Munchzul a absolventi mezi sebou přivítali také nového trenéra mongolského národního fotbalového týmu, jímž se stal Rastislav Božik. V rámci bohatého programu letošních oslav vystoupila skupina Aizam absolventa Vysoké školy ekonomické v Praze pana Enkhbolda, díky němuž zazněly i známé skladby kapely Olympic. 

Předání pamětní medaile Jana Masaryka panu Binije Davánjamovi

Předání pamětní medaile Jana Masaryka panu Binije Davánjamovi

Mongolští absolventi

Mongolští absolventi