монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zástupitelský úřad Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s bývalými velvyslanci Mongolska v České republice

V souvislosti s letošním 70. výročím navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Mongolskem, které si připomeneme 25. dubna, pozval velvyslanec Jiří Brodský na pracovní oběd bývalé velvyslance Mongolska, kteří v České republice sloužili v posledních třiceti letech.

Setkání se zúčastnil velvyslanec Šižéchú Odonbátar (v ČR působil v letech 2001-2006), velvyslanec Očir Enchtur (v ČR 2006-2009) a velvyslanec Dorždamba Zumberellcham (v ČR 2013-2017).

Velvyslanec Brodský ocenil práci všech přítomných diplomatů pro rozvoj česko-mongolských vztahů a vzpomenul řadu českých a mongolských diplomatů, absolventů, geologů a expertů, kteří se zasloužili o to, že vztahy mezi oběma zeměmi byly vždy velmi přátelské, založené na oboustranně výhodné spolupráci zejména v obchodě, ale také ve školství, vědě, geologii, ochraně životního prostředí, kožedělném a obuvnickém průmyslu, rozvoji infrastruktury apod.

Diskutována byla i současnost česko-mongolských vztahů a perspektivy jejich dalšího rozvoje, s důrazem na připravované obchodní a investiční projekty. Velvyslanec také stručně seznámil přítomné s plánem kulturních akcí, které k 70. výročí uspořádá velvyslanectví České republiky v Mongolsku.