монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den vzniku samostatného československého státu s mongolskými absolventy

Mongolští absolventi českých a slovenských vysokých škol pořádají v Ulánbátaru každoročně oslavu státního svátku České republiky. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy se jejich oslava uskutečnila dne 23. 10. 2021 ve společenském sále komplexu Victoria Center.

Akce se zúčastnilo kolem 150 účastníků, kteří měli možnost sledovat barevné prezentace navozující atmosféru jejich studií, poslouchat stylovou hudbu v podání skupiny Šar Ajrag a v neposlední řadě vychutnat si výborné občerstvení s českým pivem.

Vystoupení kapely Šar Ajrag

Vystoupení kapely Šar Ajrag

Společné setkání bylo zahájeno předsedou sdružení mongolských absolventů Davánjamem Biniye, jenž zdůraznil trvalou vazbu k České republice, kterou si absolventi nesou po celý život.  Dávanjam připomněl i vzájemný vztah  s Velvyslanectvím České republiky v Mongolsku, které každoroční výroční setkání absolventů podporuje. Z českého velvyslanectví se této slavnostní společenské akce zúčastnil velvyslanec Jiří Brodský spolu s dalšími pracovníky úřadu a honorárním konzulem Slovenské republiky v Mongolsku Munchzulem Tudevdoržem. V úvodním projevu velvyslanec připomněl význam státního svátku, ocenil každoroční iniciativu mongolských absolventů a jejich trvalý zájem o dění v České republice, a shrnul nejdůležitější aktivity svého čtyřletého působení v Mongolsku.

Spontánní průběh společenské akce byl důkazem přátelství a trvalých vzpomínek účastníků na studia v České republice. Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru si váží trvalého zájmu mongolských absolventů českých vysokých škol o Českou republiku a je i nadále připraveno s nimi na akcích propagujících Českou republiku spolupracovat. Přejeme všem absolventům hodně životních úspěchů a elánu do dalších akcí v soukromé i společenské oblasti.

Letošní setkání pořádali absolventi, kteří zahájili vysokoškolská studia v Československu v letech 1971, 1981 a 1991.

Letošní setkání pořádali absolventi, kteří zahájili vysokoškolská studia v Československu v letech 1971, 1981 a 1991.