česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: OSN
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika bude během letošního HLPF prezentovat svůj druhý dobrovolný národní přezkum

Dne 6. července 2021 bylo zahájeno letošní zasedání Politického fóra na vysoké úrovni pro udržitelný rozvoj (HLPF), kterému opětovně dominují dopady pandemie Covid-19 na dosahování cílů udržitelného rozvoje. Česká republika bude během letošního HLPF prezentovat již svůj druhý dobrovolný národní přezkum provádění Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj, a to společně s dalšími 42 členskými státy OSN. Vlastní prezentace se uskuteční dne 12. července 2021 od 11:30 hodin.

HLPF se koná každoročně pod záštitou Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC). Jeho cílem je přezkoumat plnění závazků v oblasti udržitelného rozvoje a poskytnout politická doporučení pro další provádění Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj.

Během tematického přezkumu letošního HLPF budou specificky hodnoceny cíle udržitelného rozvoje 1 – konec chudoby, 2 – konec hladu, 3 – zdraví a dobré životní podmínky, 8 – důstojná práce a hospodářský růst, 10 – snižování nerovností, 12 – udržitelná spotřeba a výroba, 13 – klimatická opatření, 16 – mír, spravedlnost a silné instituce a 17 – partnerství pro dosahování cílů udržitelného rozvoje.