česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika spolupořádá videokonferenci o úloze vědy, technologií a inovací v době pandemie Covid-19

Ve dnech 14. a 15. května 2020 se uskuteční videokonference pod názvem: „Cíle udržitelného rozvoje v době pandemie Covid-19: úloha vědy, technologií a inovací“, kterou ve spolupráci se skupinou expertů generálního tajemníka OSN pro vědu, technologie a inovace pořádají Izrael, Ghana, Mexiko, Singapur, Barbados, Japonsko, Estonsko, Rwanda, Keňa a Česká republika.

Česká republika tak navázala na své úspěšné působení jako spolupředseda loňského Fóra Hospodářské a sociální rady OSN pro vědu, technologie a inovace, jehož letošní zasedání bylo právě z důvodu pandemie Covid-19 zrušeno.

Cílem videokonference je diskutovat aktuální vědecké poznatky týkající se onemocnění Covid-19, jakož i výzvy a příležitosti spojené s využitím vědy, technologií a inovací v rámci opatření pro nápravu škod způsobených koronavirovou krizí. Tato opatření by přitom měla směřovat k vytvoření odolné, inkluzívní a udržitelné společnosti, zajištění zdraví a bezpečnosti všech lidí a snižování nerovností, a to v souladu s dosahováním cílů udržitelného rozvoje.

Videokonferenci je možné sledovat na webové stránce zasedání.