česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek se setkal s generálním tajemníkem OSN a zúčastnil se fóra k udržitelnému rozvoji

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 19. července 2016 v New Yorku setkal s generálním tajemníkem OSN a přednesl národní projev na Politickém fóru na vysoké úrovni k udržitelnému rozvoji.

Generální tajemník OSN Pan Ki-Mun a ministr Zaorálek spolu během schůzky diskutovali o terorismu, uprchlické krizi a bezpečnostních otázkách. Pan Ki-Mun také podpořil záměr České republiky představit v brzké době v New Yorku prezentaci naplňování Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj na národní úrovni.

V rámci svého programu v OSN ministr Zaorálek vystoupil s projevem na Politickém fóru na vysoké úrovni k udržitelnému rozvoji (HLPF) v rámci Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC). V projevu představil stav implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj v České republice. Připomněl zároveň, že Česká republika má zájem místopředsedat Hospodářské a sociální radě, tedy třetímu nejvýznamnějšímu orgánu OSN, od konce července 2016 po dobu jednoho roku. Tento prestižní post hodlá Česká republika v maximální možné míře využít k podpoře úspěšného naplňování Cílů udržitelného rozvoje, které Agenda 2030 přinesla, stejně jako k posilování dobrého jména ČR v zahraničí. „Česká republika, pokud bude zvolena do byra ECOSOC, udělá maximum pro úspěch Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj, v který všichni doufáme,“ uvedl šéf české diplomacie.

Zaoralek s Banem
Zaoralek projev 7 2016

 

text projevu ministra Zaorálka (DOC, 30 KB)