česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mladí delegáti se na téměř dva týdny zapojili do činnosti Stálé mise ČR při OSN v New Yorku a vystoupili s projevem na půdě OSN

Ve dnech 28. 9. – 10. 10. 2022 navštívili sídlo OSN v New Yorku mladí delegáti ČR do OSN, Pavel Linzer a Kryštof Stupka, a zapojili se do činnosti Stálé mise ČR při OSN v New Yorku.

Dne 30. 9. čeští mladí delegáti vystoupili na plénu 3. výboru Valného shromáždění OSN s projevem, ve kterém mimo jiné hovořili o participaci mládeže, genderové rovnosti a právech LGBTQ+ osob. Zároveň spolu s několika dalšími evropskými mladými delegáty zorganizovali na okraj zasedání akci k zapojení mládeže do rozhodovacích procesů.

Pavel Linzer a Kryštof Stupka se také zúčastnili interaktivního dialogu s Předsedou Valného shromáždění OSN a několika diskuzí se zástupci Delegace EU. Kromě jednání 3. výboru Valného shromáždění OSN, který se soustředí na lidská práva, měli mladí delegáti příležitost navštívit i zasedání 5. rozpočtového a administrativního výboru. 

Kromě řady setkání s ostatními mladými delegáty z celého světa, se v rámci programu mladí delegáti potkali také s nejvýše postaveným Čechem ve strukturách newyorského OSN, panem Vladimírem Jarešem, ředitelem Divize OSN pro záležitosti oceánů a mořského práva, a dále s profesorem na Kolumbijské univerzitě, panem Janem Švejnarem. O spolupráci v rámci programu Mladých delegátů OSN a také aktuální situaci a působení ČR v OSN pak diskutovali se stálým představitelem ČR při OSN v New Yorku, velvyslancem Jakubem Kulhánkem.

Mladí delegáti ČR do OSN

Mladí delegáti ČR do OSN

Mladí delegáti ČR do OSN

Mladí delegáti ČR do OSN