česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Mission
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Chatardová vystoupila během tematické debaty o nejméně rozvinutých zemích

Dne 18. června 2021 se uskutečnila společná tematická debata Valného shromáždění OSN a Hospodářské a sociální rady OSN o nejméně rozvinutých zemích. Debata se specificky zaměřila na financování dosahování cílů udržitelného rozvoje a opatření na obnovu v důsledku dopadů pandemie Covid-19 v nejméně rozvinutých zemích.

Velvyslankyně Chatardová ve svém vystoupení připomněla potřebu podpory inovativních metod financování rozvoje a představila nástroje používané v rámci české rozvojové spolupráce. Poukázala také na potřebu dodržování zásad řádné správy ve finančních otázkách. Řádná správa je předpokladem pro mobilizaci domácích finančních zdrojů, optimalizaci účelného vynakládání těchto zdrojů, podporu zahraničních investic a posilování bezpečnosti a politické stability.

Tematická debata bude příspěvkem v rámci procesu přípravy Páté konference OSN  o nejméně rozvinutých zemích, která se uskuteční ve dnech 23. – 27. ledna 2022 v katarském Dohá. Česká republika je členem byra přípravného výboru.