česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zvláštní zmocněnec u Svatého stolce

Zvláštní zmocněnec pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání Robert Řehák navázal ve Vatikánu spolupráci s římskou asociací Carità Politica na projektu Diplomacie hodnot a rozvoje.
 

Jednání diplomatů a ředitelů diplomatických akademií na téma Diplomacie hodnot a rozvoje proběhlo ve Vatikánu 14. – 15. listopadu 2019 za účasti zvláštního zmocněnce pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání Roberta Řeháka a velvyslance při Svatém stolci Václava Kolaji. V rámci jednání zvláštní zmocněnec krátce hovořil s tajemníkem pro styky se státy Svatého stolce (ministrem zahraničí) Mons. Paulem Richardem Gallagherem o uplatňování Dokumentu o lidském bratrství. Dokument byl podepsán v únoru 2019 papežem Františkem a vrchním imámem Al-Azharu Al Tajíbem a představuje jeden z nejdůležitějších textů mezináboženského dialogu v současnosti. 

Asociace Carità Politica v současné době usiluje o navazování spolupráce s diplomatickými akademiemi zemí akreditovaných při Svatém stolci prostřednictvím uzavírání memorand o porozumění. Cílem je navázat partnerství v rámci vzdělávání a školení diplomatického sboru v otázkách náboženství a hodnot. Za tímto účelem česká diplomacie zprostředkovala navázání spolupráce a podpis dohody mezi Asociací Carità Politica a Českou křesťanskou akademií v Praze.

Římská asociace Carità Politica byla založena v roce 1993 profesorem filozofie a náboženství Alfredem Lucianim a zaměřuje se na formační semináře pro diplomatický sbor akreditovaný u Svatého stolce. Mezi řečníky bývají převážně vysocí představitelé Římské kurie a velvyslanci akreditovaní při Svatém stolci. Náplní seminářů pořádaných asociací bývají zejména témata diplomacie hodnot, rozvoje a náboženství.

Galerie


Carità Politica