česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Svatém stolci/ Ambasciata della Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Galakoncert - finále Mezinárodní soutěže duchovní hudby

Letos se v Římě uskutečnil již 16. ročník prestižní Mezinárodní soutěže pro mladé zpěváky duchovní hudby.  

Tato tradiční prestižní mezinárodní pěvecká soutěž pořádaná Evropskou hudební akademií je určena všem mladým zpěvákům duchovní hudby do 36 let.

Podrobné informace jsou dostupné na www.concorsomusicasacra.com

Mezinárodní soutěž Concorso Internazionale Musica Sacra 2021 je nedílnou součástí vítězného evropského projektu „Let´s Sing Oratorio Music!“ Jeho cílem je zprostředkovat dětem a mladým lidem hudební formu oratoria. Vítězové letošního ročníku budou protagonisty představení „Země zaslíbená - A promised land “ založeném na áriích a chórech oratorií „Israel in Egypt“ a „Messiah“, které budou zařazeny do programu na rok 2022. Z důvodu pandemie vítězové loňského ročníku vystoupí v Haydnově oratoriu “ Stvoření – The Creation“ realizovaném partnery evropského projektu od října t.r.

Partnerem pořadatelské Evropské hudební akademie je i Slezské divadlo Opava a členem mezinárodní poroty letošního ročníku byl pan Luděk Golat - divadelní režisér a poradce Slezského divadla Opava.

Slavnostního koncertu, který se uskutečnil v sobotu 18.9.2021 od 20.30 hod. v Bazilice svatých apoštolů v Římě, se zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Lukáš Curylo. V čestném výboru soutěže usedl i velvyslanec České republiky při Svatém stolci Václav Kolaja a dále velvyslanci Slovinska, Ruska a Nizozemí akreditovaní při Svatém stolci a zástupci diplomatického sboru v Itálii.

Během galakoncertu se představilo 23 finálových zpěváků, mezi nimiž mezinárodní porota vybrala 8 vítězů - sopranistky Francescu Mannino a  Danai Eleni, mezzosopranistky Auroru Faggioli a Ester Ferraro, tenory Dongyoula Park a Raffaela Feo a basbaritona Alexandra Baldo.  

Galakoncert - uprostřed J.E. velvyslanec ČR při Svatém stolci Václav Kolaja, vpravo J.E. velvyslanec Slovinska při Svatém stolci Jakob Štunf

Galakoncert - uprostřed J.E. velvyslanec ČR při Svatém stolci Václav Kolaja, vpravo J.E. velvyslanec Slovinska při Svatém stolci Jakob Štunf

Předání poháru vítězům finále

Předání poháru vítězům finále