česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek u papeže Františka

Jeho Svatost papež František přijal dne 9. června 2022 na okraji generální audience místopředsedu  Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Bartoška, který při této příležitosti zastupoval i křesťanskou organizaci Orel. Společně s ním se přijetí zúčastnil první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř a skupina poutníků z Jindřichohradecka v čele s kaplanem Miroslavem Štruncem.
 

Místopředseda  Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek přivezl papeži Františkovi k požehnání reliéf svaté Ludmily, patronky rodin, matek, babiček, vychovatelů a též patronky organizace Orel. Svatý otec, jako velký podporovatel sportu, obdržel od organizace Orel fotbalový míč a druhý fotbalový míč k velké radosti delegace podepsal a symbolicky tím podpořil fotbalové zápasy o Pohár kardinála Berana.

Zástupce Jihočeského kraje František Talíř společně s jindřichohradeckými poutníky přivezli papeži Františkovi k požehnání ikony a kříže od ukrajinských uprchlíků, kteří nalezli azyl v Jižních Čechách a pro potřeby papežské almužny předal papežskému almužníkovi kardinálu Konradu Krajewskému regionální české potraviny, které pro tento účel věnovali lokální zemědělci z Asociace soukromého zemědělství.

papežské požehnání reliéfu sv. Ludmily

papežské požehnání reliéfu sv. Ludmily

podpis míče papežem Františkem

podpis míče papežem Františkem

předání potravinového daru papežskému almužníkovi kard. Krajewskemu

předání potravinového daru papežskému almužníkovi kard. Krajewskemu