česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představitelé Via Cirillo-Methodiana na jednání v Římě

Představitelé stálého sekretariátu Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje (Via Cirillo-Methodiana) absolvovali v Římě ve dnech 6. - 7. června 2022 další kolo jednání zaměřených na rozvoj loni certifikované stezky. V rámci návštěvy bylo též podepsáno memorandum o spolupráci s Via Francigena.

Delegace vedená náměstkem hejtmana Zlínského kraje panem Lubomírem Traubem absolvovala v Římě sérii jednání, na jejichž přípravě se společně podílela česká velvyslanectví v Římě, resp. při Svatém stolci, a také České centrum Řím.

Představitelé stezky se setkali mj. se zástupci města Říma, kraje Lazio a vedením tří římských bazilik spjatých s cyrilometodějskou tradicí - Papežské baziliky Panny Marie Sněžné, baziliky sv. Klimenta a baziliky sv. Praxedy. Hlavním předmětem jednání bylo nastínění dalších možností konkrétní spolupráce, včetně zviditelnění Via Cirillo-Methodiana pro samotné poutníky i širokou veřejnost na území Itálie i města Řím v kontextu nadcházejícího Jubilea v roce 2025.

Dne 6. června 2022 podepsala ředitelka stálého sekretariátu Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje paní Zuzana Vojtová memorandum o spolupráci s předsedou Evropské asociace Vie Francigene panem Massimem Tedeschim.