česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Svatém stolci/ Ambasciata della Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Svatováclavská mše ve Vatikánu

U příležitosti Dne české státnosti byla dne 28. září 2020 v bazilice sv. Petra sloužena svatováclavská mše, letos s ohledem na probíhající epidemii netradičně brzy ráno a s omezenou účastí.

Velvyslanec České republiky při Svatém stolci Václav Kolaja se zúčastnil dne 28. září 2020 mše u příležitosti svátku národního patrona sv. Václava ve vatikánské bazilice sv. Petra. Bohoslužbě předsedal J.Em. Michael kard. Czerny, S.J, podsekretář Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji, koncelebranty byli představitelé a alumni Papežské koleje Nepomucenum. S ohledem na trvající opatření proti šíření koronaviru byla letošní mše sloužena za účasti omezeného počtu účastníků a nebyl na ni zván diplomatický sbor. Po skončení bohoslužby se všichni účastníci u oltáře sv. Václava společně pomodlili za vlast a zazpívali chorál Svatý Václave!

Na stránkách české sekce Vatikánského rozhlasu je k dispozici homilie J.Em. Michaela kardinála Czerného, S.J, kterou pan kardinál během svatováclavské mše přednesl v českém jazyce.

 

 

Svatováclavská mše - oltář

Svatováclavská mše - oltář

Hlavní celebrant kardinál Michael Czerny, S.J. s koncelebranty z Papežské koleje Nepomucenum.

Hlavní celebrant kardinál Michael Czerny, S.J. s koncelebranty z Papežské koleje Nepomucenum.