česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Svatém stolci/ Ambasciata della Repubblica Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adventní večer Česko zpívá koledy se vzpomínkou na kardinála T. Špidlíka

Dne 10. prosince 2019 uspořádalo Velvyslanectví ČR při Svatém stolci ve spolupráci s papežskou kolejí Nepomucenum a krajanským sdružením Asociace Praha tradiční vánoční setkání s krajany a italskými přáteli.
 

Přítomen byl i českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, ředitel českobudějovické diecézní charity Jiří Kohout, náměstek primátora Českých Budějovic Juraj Thoma, výrobní ředitel Budějovického Budvaru Adam Brož, sládek pivovaru Pavel Šíp a další zástupci zmíněných subjektů. Letošní adventní večer v Nepomucenu byl současně vzpomínkou na nedožité sté narozeniny kardinála Tomáše Špidlíka, který zde byl přes 38 let spirituálem.

Večer zahájil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil osobní vzpomínkou na Otce Špidlíka. Přítomné uvítal a večer moderoval rektor papežské koleje O. Roman Czudek.

Bohoslovci poté za svitu svící zazpívali adventní zpěvy (roráty) v latině. Následoval společný zpěv pěti předepsaných koled v rámci celonárodní akce Česko zpívá koledy, kdy se nejen v ČR, ale i v zahraničí sejdou ve stejnou dobu příznivci koled a společně si zazpívají určené vánoční písně. Zpestřením večera byla ochutnávka českobudějovického ležáku.