česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání požehnaného ležáku papeži Františkovi

Adventní cesta zástupců Budějovického Budvaru, českobudějovického biskupství a Diecézní charity České Budějovice do Říma se již stala tradicí. U příležitosti svátku sv. Mikuláše sem přivážejí tzv. adventní pivo „Požehnaný ležák“ jako dar Svatému otci Františkovi. Společný charitativní projekt českobudějovické diecéze, města a pivovaru má připomenout milosrdenství a dobročinnost zmíněného patrona.
 

papež František přebírá Budějovický Budvar

papež František přebírá Budějovický Budvar

Letošní zvláštní várce ležáku požehnal Mons. Vlastimil Kročil dne 4. září. Po 90 denním zrání jej v listopadu ručně zabalili dobrovolníci z Budějovického Budvaru, Biskupství českobudějovického a Diecézní charity České Budějovice a připravili jej tak k prodeji na adventních trzích v Českých Budějovicích. Tržby z prodeje jsou již tradičně určeny pro potřebu klientů Diecézní charity České Budějovice.

Do Říma bylo letos vypraveno 124 jednolitrových ručně balených lahví jako dar Svatému otci. Počet lahví symbolizuje počet let, které uplynuly od založení pivovaru. Během generální audience v aule Pavla VI. dne 11. prosince předal sládek Budějovického Budvaru Pavel Šíp jednu symbolickou lahev v dárkovém balení do rukou Jeho Svatosti papeže Františka. Technické předání požehnaného piva se uskutečnilo o den dříve, kdy symbolickou láhev z rukou velvyslance ČR při Svatém stolci Václava Kolaji převzal asesor Státního sekretariátu Svatého stolce Mons. Luigi Roberto Cona.

Vedle sládka byl na generální audienci rovněž přítomen českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, náměstek primátora Českých Budějovic Juraj Thoma, výrobní ředitel Budvaru Adam Brož a ředitel českobudějovické diecézní charity Jiří Kohout. Požehnání od Svatého otce pro sebe a celou rodinu si odvezla i paní Vilemína Kopačková, obyvatelka Domu klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích, která se generální audience zúčastnila za doprovodu pečovatelky Anny Pospíšilové.

J.E. velvyslanec Kolaja předává požehnaný Budvar J.E. asesorovi Mons. Conovi

J.E. velvyslanec Kolaja předává požehnaný Budvar J.E. asesorovi Mons. Conovi