česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Poštovní muzeum Praha
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ibi Patria Mea. Výstava známek u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR

Kdy: 11.04.2018 18:30 - 28.04.2018, Kde: Palazzo della Cancelleria

Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci a Velvyslanectví Slovenské republiky při Svatém stolci oslavilo jubilejních 100 let od vzniku Československa společnou výstavou známek.

Výstava vznikla ve spolupráci Poštovního muzea v Praze a Banské Bystrici s velvyslanectvími České a Slovenské republiky při Svatém stolci. Cílem výstavy je prostřednictvím známek a ostatních exponátů, které vznik těchto malých symbolů státnosti doprovází, seznámit návštěvníka s nejdůležitějšími mezníky dějin státu a představit jeho bohaté kulturní a duchovní dědictví. Vystaveny jsou nejen známky, ale rovněž obálky s razítky nesoucí datum prvního dne vydání, soutisky jednotlivých barev, z nichž se tvoří finální podoba známky.

Výstava se rozprostírá ve čtyřech místnostech, z nichž první je věnovaná politickým dějinám Československa, druhá kultuře a společnosti, třetí zobrazuje národní světce českých zemí a čtvrtá vystavuje známkovou tvorbu Slovenska.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve středu 11. dubna 2018 v nejstarším renesančním paláci v Římě, dnešním sídle apoštolských soudů - Palazzo della Cancelleria. Úvodní slovo pronesli velvyslanec Slovenské republiky Peter Sopko,  Prefekt Nejvyššího soudu apoštolské signatury a zároveň bývalý vatikánský zaminir kardinál Dominique Mamberti a ředitel Poštovního muzea v Praze Jiří Střecha.

Výstava je otevřena denně 9.30 - 13.00 a 16.00 - 19.00 až do 28. dubna 2018.

Vstup na výstavu je zdarma.

galerie


11.04.2018