česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Sv. stolci / Ambasciata Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání požehnaného piva Svatému stolci

Dne 27. března 2018 dorazila do Vatikánu dodávka s 2018 lahvemi požehnaného piva Pilsner Urquell. Ingredience, ze kterých se pivo vyrábí, byly požehnány emeritním plzeňským biskupem Mons. Františkem Radkovským v předvečer Popeleční středy, kterou začíná 40-ti denní postní období. 

Tato tradiční velikonoční pozornost plzeňského pivovaru určená pro papeže a zaměstnance Vatikánu sem letos doputovala již poosmé. Z rukou velvyslance JUDr. Pavla Vošalíka pivo převzal tajemník pro styky se státy Mons. Paul Richard Gallagher.

Zástupci pivovaru Pilsner Urquell vrchní sládek Václav Berka a technický ředitel Diarmaid de Búrca se pak setkali s papežem Františkem na generální audienci 4. dubna, kde mu předali speciální velikonoční dar vyrobený na Slovensku, měděné vejce s logem pivovaru. Měď byla pro tento symbol velikonoc vybrána z důvodu využívání měděných varen pro přípravu piva, díky nimž získává plzeňské pivo svoji specifickou barvu a aroma.

Předání velikonočního daru papeži

Předání velikonočního daru papeži

Videoreportáž z vypravení dodávky piva z plzeňského pivovaru do Vatikánu naleznete na webu idnes.cz

Na dalším odkazu z webu idnes.cz pak uvidíte reportáž z předání daru papeži Františkovi.

Část z této speciální velikonoční várky pak Pilsner Urquell věnoval pro účely prezentace na společenský podnik organizovaný velvyslanectvím pro zaměstnance Svatého stolce, Maltézského řádu, diplomatický sbor a krajany - viz náš článek o ochutnávce požehnaného piva.

Dar plzeňského pivovaru papeži

Dar plzeňského pivovaru papeži