česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Sv. stolci / Ambasciata Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adventní večer s Domažlickou dudáckou muzikou

Kdy: 13.12.2017 19:00, Kde: Papežská kolej Nepomucenum

Velvyslanectví ČR při Svatém stolci uspořádalo ve spolupráci s krajanským sdružením Asociace Praha a Papežskou kolejí Nepomucenum dne 13.12.2017 v Nepomucenu každoroční vánoční setkání s krajany spojené se společným zpíváním českých vánočních koled v rámci akce "Česko zpívá koledy".

V kapli Nepomucena se uskutečnil nejprve koncert Domažlické dudácké muziky, která v tradičních krojích zahrála a zazpívala lidové adventní skladby z Domažlicka. Pětičlenný sbor vybaven klasickými (housle, klarinet, kontrabas) i tradičními chodskými hudebními nástroji (dudy, fanfrnoch) vedle hudební produkce přiblížil publiku i některé chodské adventní zvyky. Poté si všichni přítomní společně zazpívali 5 předepsaných českých vánočních koled v rámci akce "Česko zpívá koledy"(Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Štěstí zdraví pokoj svatý, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán).

Letošní ročník byl výjimečný vzhledem k přítomnosti řady představitelů místní samosprávy z italského regionu Apulie. Ti byli velvyslanectvím pozváni, aby přijeli do Říma oslavit svatého Mikuláše, který je společným patronem pro České Budějovice a Apulii, neboť v jejím hlavním městě Bari jsou uloženy ostatky sv. Mikuláše. Zástupci českobudějovického regionu, kteří přijeli do Říma v rámci jihočeské poutě, tak měli možnost navázat kontakt se svými italskými protějšky, které spolu vedle sv. Mikuláše pojí např. i výroba piva. Kvůli velkému počtu italských přátel jsme v rámci společného zpívání přidali i oblíbenou italskou vánoční skladbu „Tu scendi dalle stelle“, což bylo italským publikem velmi oceněno. Po koncertě se všichni krajané a italští přátelé sešli u adventního občerstvení v refektáři koleje.

Velvyslanec P. Vošalík společně s biskupem Vl.Kročilem, zástupci Českých Budějovic a regionu Apulie

Velvyslanec P. Vošalík společně s biskupem Vl.Kročilem, zástupci Českých Budějovic a regionu Apulie