česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Sv. stolci / Ambasciata Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ježíškova vnoučata pomohla splnit paní Jarmile (83) přání navštívit Vatikán

Projekt Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“ se zaměřuje na plnění přání seniorům žijícím v pečovatelských domech. Senioři si prostřednictvím webu zaregistrují přání dárku nebo zážitku, které pak může libovolný člověk – „Ježíškovo vnouče“ splnit.  

Paní Jarmila Vrzáčková (83) z Třebíče si přála vidět Vatikán. Do Říma přijela díky „Ježíškovým vnoučatům“ společně s poutí českobudějovické diecéze vedenou biskupem Mons. Vlastimilem Kročilem. Vrcholem této poutě byla účast na generální audienci papeže Františka 13. prosince 2017.

Na osobní setkání s papežem však paní Jarmila podle protokolu nárok neměla. Na poslední chvíli se tak čekalo, zda se obměkčí srdce ceremonářů a povolí jí vstup do vyhrazeného sektoru, kam přichází papež. To se nakonec s pomocí českobudějovického biskupa Mons. Vlastimila Kročila a velvyslanectví ČR při Svatém stolci podařilo, paní Jarmilu papež objal a požehnal jí. Paní Jarmila si tak ze své návštěvy Vatikánu odváží i tento nezapomenutelný zážitek osobního setkání s papežem Františkem.

Odkaz na web „Ježíškových vnoučat“ naleznete zde.