česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ochutnávka požehnaného piva Pilsner Urquell

Kdy: 18.04.2017 18:00, Kde: Poutní dům Velehrad

U příležitosti dodávky tradičního velikonočního daru plzeňského piva do Vatikánu uspořádalo Velvyslanectví ČR u Svatého stolce ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenské republiky při Svatém stolci v českém poutním domě Velehrad ochutnávku z várky požehnané plzeňským biskupem Mons. Tomášem Holubem.


Dubový soudek s plzeňským ležákem o objemu 25 litrů narazil vrchní sládek pivovaru Václav Berka za přihlížení českých a slovenských krajanů, ale i početných zástupců diplomatického sboru akreditovaného při Sv. stolci. Kromě Vatikánu se tak Česká republika prezentuje svým pivem i před diplomatickou komunitou a šíří tak do světa povědomí o českém pivu jako o součásti české kultury.

Na ochutnávce mohli rovněž účastníci spatřit zvon vyrobený ve slovenském městě Žarnovica, k jehož výrobě používají místní zvonaři tradičně plzeňský ležák. Tento 15-ti kilogramový zvon vyzdobený na jedné straně reliéfem baziliky sv. Petra a na druhé straně logem Pilsner Urquell byl ve středu 19. dubna darovaný papeži Františkovi na generální audienci.