deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Aktuální situace v Rakousku v souvisloti s pandemií koronaviru

K 3. červnu 2020 8:00 hod se v Rakousku nakazilo 16. 674 osob. 15.672 osob se uzdravilo. Aktuální čísla nakažených koronavirem v Rakousku naleznete ZDE.

V pátek 1. května skončilo v Rakousku omezení volného pohybu. Od pátku 15. května jsou znovu otevřeny bary a restaurace. Provozní doba je omezena od 6:00 do 23:00 hod. Od tohoto data mohou rovněž otevřít muzea, knihovny a archívy - přesné datum ověření doporučujeme ověřit u konkrétní instituce! Od 29. května jsou povoleny akce s počtem účastníků do 100 osob. Akcí se rozumí zejména plánovaná setkání a zábavní aktivity, vzdělávací akce, kulturní a sportovní akce, svatby, promítání filmů, výstavy, kongresy apod. K témuž dni dojde k otevření volnočasových a sportovních center a ubytovacích zařízení.

Platí povinnost nosit roušky uzavřených veřejných prostorech (vč. obchodů), dále v hromadných dopravních prostředcích (metro, tramvaje, autobusy), při spolujízdách, pokud osoby nesdílejí společnou domácnost. Místo roušky je možné použít i šál, nebo šátek zakrývající nos a ústa. Povinnost nosit roušku nemají děti do 6 let a osoby, u kterých to ze zdravotních důvodů nelze vyžadovat. V ostatních prostorech nošení roušky není povinné, ale je doporučeno. Je nutné dodržovat odstup mezi osobami minimálně 1 m.

 

OFICIÁLNÍ INFORMACE RAKOUSKÝCH ÚŘADŮ K PROBLEMATICE KORONAVIRU

Webová stránka Ministerstva sociálních věcí, zdravotnictví a ochrany spotřebitele ZDE

Webová stránka Rakouské agentury pro zdraví a výživu (AGES) ZDE

Informace k problematice koronaviru lze rovněž získat na zvláštní infolince Rakouské agentury pro zdraví a výživu (AGES):  0800 555 621, s předvolbou z ČR +43 800 555 621.

Pokud jste v Rakousku a obáváte se, že vykazujete příznaky nákazy koronavirem, volejte, prosím, rakouskou zdravotní linku 1450.

 

DALŠÍ OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

Při podezření z nákazy koronavirem se důrazně odrazuje navštěvovat ordinace a ambulance, aby se předešlo šíření nákazy. Osoby s typickými příznaky nákazy mají volat speciálně zřízenou linku 1450, v případě její nedostupnosti kontaktovat telefonicky nejbližšího lékaře. 

Informace k problematice koronaviru lze rovněž získat na  zvláštní infolince  Rakouské agentury pro zdraví a výživu (AGES):  0800 555 621,     s předvolbou z ČR +43 800 555 621.

Doporučený postup při onemocnění koronavirem: