deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © České centrum Vídeň

České centrum Vídeň

České centrum Vídeň je kulturním oddělením Velvyslanectví České republiky ve Vídni a je příslušné pro organizaci kulturních akcí, jak v hlavním městě Rakouska, tak i v ostatních spolkových zemích. Společně s krajanskými spolky organizuje nejen v prostorách velvyslanectví pravidelná filmová představení, výstavy, koncerty a různorodé prezentace.
 

České centrum ve Vídni, které bylo otevřeno v červnu 1994 ve středu města, v nedalekém sousedství Hofburgu a vídeňského divadla Burgtheater, patří do sítě Českých center. Česká centra jsou samostatnou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR a jsou činná v 23 zemích světa. Posláním Českých center je prezentace České republiky v zemích působení, především v oblasti kultury a vzdělávání. Zvláštní pozornost je věnována zprostředkování tvorby českých umělců, resp. různých kulturních projektů rakouskému publiku.

České centrum také intenzivně spolupracuje s rakouskými médii. Čeští podnikatelé a české instituce mohou využít prostory Českého centra k jejich prezentaci.

Více informací naleznete v aktuálním programu Českého centra.

Adresa:  
České centrum Vídeň
Herrengasse 17
A - 1010 Wien

Telefon: +43 1 535 23 60
E-mail:  ccwien@czech.cz
Web: www.tschechischeszentrum.at
Facebook: www.facebook.com/TschechischesZentrumWien
Instagram: #tschechischeszentrumwien

Metro U3 - stanice Herrengasse
Parkovací garáž: Freyung

Otevírací doba:
Po, St, Čt    10:00-17:00
Út                10:00-18:00
Pá                10:00-16:00
Obědová přestávka: 12.00-12:30

Ve dnech rakouských státních svátků je České centrum Vídeň pro veřejnost uzavřeno!