deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Crystal Valley
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

BÖHMISCHES GLAS MACHT SPASS! Prezentace českého sklářského umění, bižuterie a vánočních ozdob

V prostorách Velvyslanectví České republiky proběhne dne 11. listopadu 2021 v rámci projektu ekonomické diplomacie prezentace produktů českého sklářství, bižuterie a vánočních ozdob Libereckého kraje - Křišťálového údolí (Crystal Valley).

Křišťálové údolí představuje oblast Jizerských a Lužických hor, která sahá od Kamenického Šenova, přes Jablonné v Podještědí až po Desnou a Turnov. Návštěvníci zde najdou sklárny, z nichž některé vznikly již v 16. století, ale také sklářské školy. Křišťálové údolí je místem, kde se již více jak 460 let propojuje jedinečná příroda s vášní pro sklářskou tradici a řemeslo. Před více než 300 lety se zde také zrodil český křišťál.

V současné době působí v Libereckém regionu přibližně 80 malých a středních firem zabývajících se výrobou bižuterie a obchodem s ní, více než 50 z nich je sdruženo ve Svazu výrobců skla a bižuterie. Právě některé z těchto firem a jejich práci budou mít návštěvníci možnost během prezentace v prostorách velvyslanectví shlédnout.

Na prezentaci se představí firmy z Libereckého kraje a Zámku Jemniště, mezi nimi: JK3 Bijoux, Jablobijoux, Izabela Sternbergová, Lucid, Misamo a Lindner, dále šperkaři Alena Strnadová a Minart. Malé firmy se budou prezentovat pod hlavičkou Svazu výrobců skla a bižuterie. Vánoční ozdoby a skleněné předměty budou v režii firem Vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem, Jana Straková a Waga. Návštěvníci budou moci shlédnout tradiční skleněné ručně dekorované vánoční ozdoby a jejich malování a skleněné komponenty k výrobě bižuterie, výrobky si budou moci rovněž zakoupit.

Cílem prezentace není jen představení sklářství jakožto klasického českého řemesla, ale i inovací v tomto oboru.

BÖHMISCHES GLAS MACHT SPASS! Prezentace českého sklářského umění, bižuterie a vánočních ozdob

 

Zájemci mohou následně navštívit prodejní prezentace také v nákupních centrech ve Vídni (12 – 13. 11. v Donau Zentrum) a v Linci (26. - 27. 11).

Během akce platí aktuální opatření proti šíření Covidu-19.

 

Crystal Valley: https://crystalvalley.cz/cs

Svaz výrobců skla a bižuterie: http://www.svsb.cz/

 

Pavlína Šrámková, vedoucí Obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Rakousku