deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Veletrhy Brno
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

62. Mezinárodní strojírenský veletrh se uskuteční až v roce 2021

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh konaný pravidelně od roku 1959 na výstavišti v Brně, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě, se letos neuskuteční. Na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. V současné situaci není pro pořadatele možné zajistit průběh veletrhu, který by odpovídal standardům a stanoveným cílům ze strany organizátora i účastníků a zároveň splňoval přísné hygienické a bezpečnostní předpisy v souvislosti s Covid-19.

62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu se proto uskuteční v termínu 13.–17. září 2021. Tento termín je koordinován s harmonogramem dalších evropských veletrhů.

Dle generálního ředitele Veletrhů Brno, Jiřího Kuliše, by letos nebýt Covidu mohl být veletrh rekordní. S účastí všech předních výrobců obráběcích a tvářecích strojů, plastikářů, svářecí techniky ve zdůrazněných oborech „Top Technology“.  S velkou účastí Ruské federace jako partnerské země, s první oficiální národní účastí Itálie, s první kolektivní účastí Japonska, s velkou účastí čínských provincií, Indie a účastí všech tradičních vystavovatelů a značek.

Veletrhy Brno ve 2. pololetí počítají s konáním dalších plánovaných veletrhů, které nemají takový rozsah a mezinárodní rozměr jako MSV. První budou kontraktační B2B veletrhy STYL a KABO, které návštěvností splňují stanovená pravidla. Na výstavišti se také mohou od září konat hostující kongresy a firemní akce. Brněnské výstaviště umožňuje konání několika paralelně probíhajících oddělených akcí najednou.

Tiskovou zprávu společnosti Veletrhy Brno naleznete zde.