deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR ve Vídni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh Bauen und Energie 2020 proběhl s českým zastoupením

Mezinárodní veletrh Bauen und Energie 2020 se konal 20. – 23.2. 2020 v prostorách výstaviště Messezentrum Wien. V letošním roce se zde pod záštitou agentury CzechTrade prezentovaly čtyři české společnosti: Isotra a.s., Centrum chytrých fasád s.r.o., Mateiciuc a.s. a Gapa MB s.r.o. Velvyslanectví zastupovala vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Pavlína Šrámková.

Veletrh Bauen und Energie je největším veletrhem ve východním Rakousku ve svém oboru, který se koná každoročně již 19 let. Letošní veletrh přivítal dohromady na 34.460 návštěvníků. Každý 10. návštěvník byl specialistou z oboru. Na veletrh zavítali lidé nejen z Rakouska, ale také ze sousedního Slovenska či České republiky. Organizátoři veletrhu vsadili tento rok na témata trendů ve stavebnictví, energetické účinnosti, Smart Home a Koupelna & Wellness, a to vše v kontextu ochrany životního prostředí a ekologické odpovědnosti. Součástí veletrhu byly také dvě panelové diskuze věnující se výrobkům šetrným k životnímu prostředí. Téměř třicet společností získalo rakouskou ekologickou značku „Der grüne Pfad“.

„V budoucnu získají největší konkurenční výhodu firmy prosazující šetrnost k životnímu prostředí, a to ve všech průmyslových odvětvích. Pro mnohé subjekty rakouské ekonomiky se udržitelnost a zodpovědné chování staly faktorem úspěchu, což budeme společně budovat i nadále. Téma „udržitelných budov“ je důležité nejen pro ochranu klimatu, ale také pro lidi, kteří v budovách žijí a pracují“, uvedla při slavnostním zahájení rakouská ministryně životního prostředí Leonore Gewessler. Z významných osobností veletrh navštívil např. také chorvatský ministr hospodářství Darko Horvat.

Ve dvou halách A a B o celkové velikosti 35.000 m² se letos představilo kolem 500 vystavovatelů, kteří byli zařazeni pod hlavičku veletrhu Bauen und Energie. Z národních stánků bylo možné na veletrhu potkat pouze dva, a to stánek České republiky a Indie.

Online katalog vystavovatelů a produktů naleznete zde:

https://www.bauen-energie.at/de-at/katalog.html

Další informace o veletrhu jsou k dispozici zde:

https://www.bauen-energie.at/de-at.html

 

Galerie


Bauen und Energie 2020